zlin design week

Týden nabitý designem letos převážně v online kabátku

Nejen Zlín, ale tentokrát i jakákoliv domácnost po celém světě se může díky Zlin Design Weeku od 7. do 14. května 2021 proměnit v místo plné sdílení a inspirace. Konference Zlin Design Week s tuzemskými i zahraničními řečníky nebo výstava desítek mezinárodních projektů mladých designérů budou zrcadlit téma SPOLUPRÁCE. Dojde i na ocenění mladých talentů v rámci soutěže Best in Design, workshopy, fashion show nebo hudební performance.

Zlin Design Week se opět hlásí o slovo a to znamená jediné – týden od 7. do 14. května se ponese ve znamení designu. Organizátoři připravují festival s myšlenkou intenzivního propojování, sdílení, inspirace a podpory mladých tvůrců. A to i s přesahem do dalších oborů.

Hned v úvodu festivalu, v pátek 7. 5., se dozvíte, kdo se stane 12. držitelem titulu Best in Design. Stejnojmenná soutěž je již nedílnou součástí aktivit Zlin Design Weeku a letos se do ní přihlásilo téměř 400 designérů v kategoriích Product & Industrial Design, Fashion Design a Communication Design. Celý přenos bude moderovat herec a zpěvák Jan Cina a můžete ho sledovat od 19:00 na youtube kanálu Zlin Design Weeku.

Své místo v programu má již tradičně i Konference Zlin Design Week, která propojuje design a marketing, a nabízí tak vhled do toho, jakým způsobem probíhá spolupráce mezi těmito dvěma obory, jaké jsou její přínosy i úskalí. Letos se 14 řečníků setká v rámci podcastů a videí, připraveni předat své zkušenosti. Mezi nimi bude například grafický designér Vasjen Katro, který spolupracoval se značkami jako Coca-Cola, Apple či Adidas, Joana Lacerda, portugalská podnikatelka a koučka, jeden ze zakladatelů The Pop Up Agency, Maksimilian Kallhed, britský expert na kreativní průmysly David Parrish nebo české Studio Najbrt.

Výstava Zlin Design Week pak na hlavní téma SPOLUPRÁCE nahlédne zejména skrze propojení ateliérů vysokých škol a participativní design. Představí výběr inovativních projektů, kterými univerzity i jednotliví designéři vstupují jak do sféry byznysu, tak do veřejného prostoru na lokální i mezinárodní úrovni. Návštěvníci budou moci letošní výstavu navštívit v online prostoru přímo na webu Zlin Design Weeku a prohlédnout si desítky prací až do 31. 5. 2021.

A co doprovodný program? V něm návštěvníci najdou workshopy fotostudia MOCUP.SPACE a Davida Svobody o grafickém programu Canva či kurz Design thinking, který je pro studenty a pedagogy středních škol pořádán pod záštitou Grow with Google, New Generation of Founders. Vzdělávání pak mohou nejen příznivci designu proložit návštěvou fashion show, hudebními vystoupeními nebo novým programem, který vzniká pod záštitou Design KANTÝNY – panelovými diskuzemi s designéry a médii.

Sledujte web, Facebook a Instagram Zlin Design Weeku, protože právě tam bude letos celý program probíhat. Většina bude dostupná zcela zdarma, avšak připravena bude i možnost dobrovolného vstupného – návštěvníci tak dostanou příležitost darovat prostředky na organizaci a rozvoj festivalu a organizátoři je na oplátku obdarují festivalovým merchem, který vzniká ve spolupráci s lokálními producenty.