soutez

Startuje 7. ročník komiksové soutěže CS.KOMIKS.23

Fakulta multimediálních komunikací UTB ve Zlíně ve spolupráci s partnery – Rotary klubem Brno City (CZ), Rotary klubem Zvolen (SK), Rotary klubem Angoulême (FR), Chambre de Commerce d´ industrie d´ Angoulême, Horáckou galerií v Novém Městě na Moravě a AARGH! vyhlašují 7. ročník komiksové soutěže CS.KOMIKS.23 pro studenty středních, vysokých a vyšších odborných škol v České republice a na Slovensku.

Cílem soutěže je zmapovat českou a slovenskou scénu z řad studentů, konfrontovat jejich práce a podpořit mladé autory v jejich rozvoji.

Hlavní cena: Vítěz/ka z ČR a SR bude mít možnost navštívit Mekku evropského komiksu – francouzské město Angoulême a zúčastnit se mezinárodního festivalu komiksu (www.bdangouleme.com).

NOVĚ porota vybere soutěžní práce, které budou zaslány do soutěže mladých talentů JEUNES TALENTS při mezinárodním festivalu v Angoulême.

Podmínky a pravidla soutěže

POZOR – ZMĚNY OPROTI MINULÝM ROČNÍKŮM!

• Soutěž není omezena věkem, účastník však musí mít v den uzávěrky odeslání prací statut studenta prezenčního studia školy (VŠ, VOŠ, SŠ) se sídlem na území České republiky/Slovenské republiky.
  • Námět, žánr, forma ani výtvarná technika nejsou nijak omezeny.
  • Do soutěže jsou přijímány práce na standardizovaném formátu A3 (420×297 mm), orientace vertikální, maximální počet jsou 3 strany, každá na samostatném listu papíru. Přijímány jsou buď volné nebo adjustované originály (kresby, malby, kombinovaná technika, grafické listy) nebo tisky (inkoustový, laserový, solventní) bez označení na zadní straně – prosíme pouze očíslovat pořadí stran. Jedinou identifikací autora je přihláška vložená do obálky se soutěžními pracemi. Rotary klub Brno City přidělí jednotlivým pracím pořadová čísla. Hodnotící komise bude posuzovat soutěžní práce zcela anonymně.
  • Soutěžní práce zůstanou po ukončení soutěže archivované u RC Brno City a nebudou bez svolení autorů nijak komerčně šířeny.
  • Vyhlašovatel si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže takové práce, které by svým obsahem otevřeně propagovaly hnutí směřující k potlačení práv a svobod občanů nebo které by hrubým způsobem znevažovaly jakékoliv etnikum či náboženskou skupinu.
  • Vyhlašovatel se zavazuje, že s informacemi obsaženými v přihlášce bude nakládat jako s důvěrnými.
  • Vítězná práce bude publikována v komiksové revue Aargh!

Vyhlašovatel zajistí vítězům

• letenky Praha-Paříž a zpět
  • jízdenky na vlak TGV Paříž- Angoulême a zpět
  • ubytování v Angoulême po dobu festivalu
  • permanentku na festival komiksu

Harmonogram soutěže

• 1. březen 2023 – oficiální vyhlášení soutěže při zahájení výstavy CS.KOMIKS
  • 31. srpen 2023 – uzávěrka soutěžních prací (platí datum poštovního razítka na obálce
  • 30. září 2023 – zveřejnění výsledků v sekci aktuality na stránkách fmk.utb.cz/aktualitywww.rcbrnocity.cz a www.horackagalerie.cz.
  • Leden 2024 – cesta vítěze na mezinárodní festival komiksů v Angoulême

V průběhu roku proběhne výstava vybraných prací soutěže v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, případně na dalších místech v ČR a SR.

Soutěžní práce zasílejte na adresu:

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Soutěž CS.KOMIKS.23
Vratislavovo náměstí 1
592 31 Nové Město na Moravě

Pro případné doplňující dotazy využijte kontakty:

Vzor přihlášky do soutěže a další informace (v PDF)