festival

Skrz prsty ukazují, jak zpomalit

Šestý ročník festivalu Skrz Prsty proběhne 20. března ve 13.00 v budově 14|15 Baťova Institutu. Festival, jak je zvykem, každoročně otevírá kontroverzní společenská témata a výjimkou nebude ani letošní rok. Cílem šestého ročníku je informovat o pojmu FAST LIFE. Rychlý životní styl je záležitost, která se týká každého z nás. Ne každý si uvědomuje, s jakými hrozbami se tento životní styl slučuje, a právě o tom chce letos festival návštěvníky informovat. Mluvit se bude o recyklaci, plastech, životě bez obalů, nebo fast a slow fashion. Na programu budou nejen přednášky s hosty, ale i workshopy a doprovodný program.

Samotný festival potrvá jeden den. Na návštěvníky čeká nabitý program rozdělený do tří bloků. První blok se bude zabývat problematikou plastů, recyklací a zero waste, neboli životem bez odpadu. Následovat budou témata spojená s oblečením, jako je fast fashion a slow fashion. Třetí blok bude o rychlém životním stylu a jeho účincích na naší psychiku.

Na konci dne proběhne promítání krátkého filmu o odpadových systémech ve Zlíně. Souběžně s hlavním programem zde budou probíhat workshopy a na místě budou i tematické stánky se spoustou ekologicky zaměřených produktů.

Více o festivalu naleznete na webu www.skrzprsty.cz