robota

Robota: O chystané kreativní dílně

Na přelomu května a června chystáme otevření nové kreativní dílny s názvem Robota. Dílnu, ve které kutilové všeho věku najdou 3D tiskárny a další moderní přístroje, připravujeme ve 44. budově ve Svitu, v nově vznikajícím 44 Centru řemesel.

Dílna bude otevřena nejen studentům a absolventům FMK UTB, ale také široké veřejnosti, dospělým i dětem, jednoduše všem, kteří chtějí smysluplně využít volný čas. Robota je především dílna digitální, v jejím základním vybavení se objeví 3D tiskárna, termolis, plotter nebo třeba gravírovací a řezací laser. Všechny přístroje bude možné vyzkoušet na kreativních workshopech pro veřejnost, které Robota spustí se začátkem svého provozu.

Mimo workshopy vedené profesionálem bude možné vyřídit si v Robotě placené členství, v rámci kterého se jeho členové naučí obsluhovat přístroje sami a budou si tak moci na strojích vytvořit kdykoliv cokoliv.

Nejen letní vyžití pro děti

Robota chystá i program pro základní a střední školy a také letní příměstský tábor pro děti od 6 let, který proběhne ve dvou termínech: 17.– 21. 7. a 21. – 25. 8. 2023. Na táborech se děti seznámí se 3D skenováním a tiskem a vyzkouší si další aktivity, díky kterým si z táborů odnesou spoustu suvenýrů.  Cena jednoho táborového termínu je 2 900 Kč a v ceně jsou 2x svačinka, oběd, program, materiál na výrobky a pojištění. V případě zájmu o příměstský tábor se hlaste na mailu honsova@utb.cz.

Informace o přesném datu otevření Roboty a další novinky z příprav naší nové dílny najdete již brzy na našem Instagramu a Facebooku.