ocenění

Naši studenti zvítězili v soutěži evropských filmových škol

Studentům z ateliéru Audiovizuální tvorba FMK UTB ve Zlíně se opět podařilo uspět ve světě – odnesli si hlavní cenu v rámci 48 Hours European Inter-School Challenge – mezinárodní soutěže, během které mají studující filmových škol natočit za 48 hodin krátký snímek na dané zadání.

Osmačtyřicetihodinová výzva s podtitulem European Grouping organizovaná evropskou sekcí Mezinárodní asociace filmových a televizních škol CILECT se letos konala ve dnech 17.–19. března.

Mezi zúčastněnými školami v soutěži byla pořádající 3iS se sídlem v metropolitní části Paříže Élancourt, portugalská Lusófona University v Lisabonu, britská London South Bank University, švédská Dalarna University a belgický Institut des Arts de Diffusion. Českou republiku reprezentoval ateliér Audiovizuální tvorba z FMK UTB ve Zlíně.

Jednotné zadání natáčených filmů o povinné stopáži v rozmezí jedné až dvou minut se týkalo tématu „Skrytá minulost“, přičemž atributy, které se v daných snímcích měly objevit, byly reflexe postavy a telefonní vyzvánění. Do hlasování o vítězném titulu byly zapojeny všechny zúčastněné školy s podmínkou, že nesmějí dát hlas filmům z vlastní produkce.

Z ateliéru Audiovizuální tvorba se zapojily tři štáby. Jeden z nich – v sestavě studentů Lukáš Vízner (scénář, režie, produkce), Jaroslav Vůjtek (kamera), Michael Kuthan (střih) a František Ferenz (zvuk) – si za svůj film s názvem Očistec odnesl nejvyšší ocenění, Hlavní cenu poroty, se kterou zároveň získali možnost vycestování na jednu z participujících škol a licenci na postprodukční software DaVinci Resolve Studio pro každého člena štábu.