audiovize

Film Ostrov svobody letí do Austrálie a USA

Absolventský snímek studentů a studentek ateliéru Audiovize Ostrov svobody čekají další mezikontinentální festivalové lety. Po úspěšných podzimních uvedeních na festivalech ve Vancouveru, Louisville a Tiraně byl krátký film o svobodě a lásce v nesvobodné době premiérován i v České republice.

Začátkem února si odnesl Cenu filmové kritiky v kategorii Nejlepší krátký film, byl nominován na Cenu Magnesia Český lev a zařazen do soutěžního výběru Prague Shorts Film Festivalu.

Minulý týden se rovněž zařadil mezi TOP 10 nejsledovanějších filmů na portálu DAFilms.cz. Začátkem dubna Ostrov svobody uvidí diváci a divačky z Austrálie, kde se bude promítat v rámci Czech & Slovak Film Festivalu v Sydney. V druhé polovině dubna pak bude uveden znovu ve Spojených státech amerických, a to v sekci International Shorts na Florida Film Festivalu.