ocenění

Cena za nejlepší animovaný film Zlín Film Festivalu putuje na FMK

Ateliér Animovaná tvorba si z 59. ročníku Zlín Film Festivalu odnáší Zlatý střevíček, v kategorii mezinárodních animovaných filmů pro děti dle poroty předčil více jak šest desítek profesionálních titulů.

Poslední ročníky Zlín Film Festivalu se daří studentským filmům ateliéru Animovaná tvorba být součástí nejen studentské sekce Zlínský pes, ale také hlavní mezinárodní kategorie animovaných filmů pro děti. Letos, kdy se s téměř sedmi desítkami profesionálních titulů z celého světa poměřovaly dva studentské filmy ze Zlína, došlo vůbec poprvé v historii ateliéru k tomu, že si cenu Zlatý střevíček za nejlepší krátký animovaný film studenti odnesli. Porota, vedená animátorem a storyboardistou Pixar Animation Studios, Anthonym Wongem, vybrala semestrální práci čtvrtého ročníku, krátkou animovanou hříčku Pod mraky Zuzany Čupové a Filipa Diviaka. Cenu si na slavnostním vyhlášení převzal z rukou Anthonyho Wonga vedoucí ateliéru Lukáš Gregor.