výstava

Ateliér Průmyslový design vystavuje na EXPO v Dubaji

Ateliér Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně reprezentuje Českou republiku na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

V rámci stálé expozice Českého národního pavilonu ve světové premiéře představí unikátní 3D tištěné stavební bloky SANDIQ a v expozici WATER INSPIRATION bude v rámci ateliérového projektu s názvem AQUADEMIQ vystaveno celkem šest kolekcí funkčních produktů, navržených studenty a pedagogy ve spolupráci s předními českými výrobci, jejichž společným jmenovatelem je voda a ekologická udržitelnost.  EXPO v Dubaji je možné navštívit do 31. března 2022.

expo dubaj

„Po mnoha úspěších ateliéru Průmyslový design na světových přehlídkách designu v Tokiu, Miláně, Eindhovenu a podobně je pro nás světová výstava EXPO 2020 v Dubaji bezesporu jedním z vrcholů naší dvacetileté existence,“ okomentoval EXPO vedoucí ateliéru doc. MgA. Martin Surman, ArtD.

Účast ateliéru Průmyslový design FMK UTB ve Zlíně na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji se zrodila díky dlouhodobé spolupráci se světovým výrobcem 3D tiskových materiálů společností Fillamentum. Ateliér Průmyslový design byl osloven, aby navrhl funkční produkt z plně rozložitelného materiálu s názvem NonOilen®, který společnost Fillamentum vyvinula. Cílem bylo, aby navržený výrobek, tištěný z tohoto revolučního kompozitního materiálu s příměsí lokálního pouštního písku, demonstroval na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji principy ekologické udržitelnosti prostřednictvím eko materiálů, místních surovin a distribuované výroby. Vznikl tak designérský návrh stavebního bloku SANDIQ, který vedoucí ateliéru Martin Surman optimalizoval pro výrobní technologii 3D tisku robotickou rukou.

expo dubaj

Realizované stavební bloky SANDIQ byly vytištěny pomocí robotické ruky ve spolupráci s Ing. Davidem Škaroupkou, Ph.D. z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně a staly se trvalou součástí interiéru Českého národního pavilonu.

Aeliér Průmyslový design bude v Českém národním pavilonu k vidění ještě také v expozici WATER INSPIRATION. Zde vystavuje v rámci projektu s názvem AQUADEMIQ téměř sedmdesát funkčních výrobků v celkem šesti designérských kolekcích – mezi nimi i dvě designérské kolekce, které budou v Dubaji představeny ve světové premiéře.

Informace o všech vystavených kolekcích najdete na webových stránkách AQUADEMIQ.