Vánoce v útulku 2022

Studenti FMK v projektu Němá tvář po dvou letech pořádají Vánoce v útulku. Předchozí roky se tradiční akce nekonala z důvodu světové pandemie, ale letos celý zlínský útulek na jeden den opět ožije vánoční atmosférou. Výtěžek poputuje právě na podporu zdejších čtyřnohých obyvatel. Vánoce v útulku letos vyvrcholí 3. prosince od 14.00 do 18:00 přímo ve zlínském Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě.

Neziskový projekt Němá tvář organizují studenti od roku 2007. Po dvou letech pandemické odmlky tak projekt může opět navázat na již tradiční akce, které pomáhají pejskům i kočičkám z Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava, kam poputuje také celkový výtěžek z jednotlivých akcí. Hlavní myšlenkou celého projektu je zviditelnit danou problematiku, zapojit do akcí zajímavé osobnosti ze Zlínského kraje a zejména upoutat pozornost veřejnosti k tomu, že i němé tváře si zaslouží lásku a péči svého páníčka.

Organizátoři věří, že i letos bude „Ježíškův příspěvek“ velkým přínosem. „Doufáme, že letošní Vánoce dokážeme chlupáčům udělat tak krásné, jak si je zaslouží. Cílem letošních Vánoc v útulku je nejen přiblížit lidem život opuštěných zvířat, ale zároveň ukázat způsob, jakým může veřejnost Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava pomoci, pokud třeba není možné vzít si mazlíčka přímo domů,” uvedla Kristýna Musilová, manažerka projektu Němá tvář. Na návštěvníky akce se těší nejen němé tváře, ale také organizátoři, kteří v plném proudu připravují bohatý vánoční a doprovodný program s občerstvením.

Přijďte navštívit vánoční Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava a prožít s námi Vánoce v útulku, protože to je to místo, kde najdete spoustu lásky. Můžete se těšit na zpívání vánočních koled, aukci o poukaz a především na celodenní tvoření pro děti i dospělé. Věříme, že společně rozzáříme oči našich zvířecích kamarádů!

Připojte se i k události na Facebooku.