ocenění

Úspěch v soutěži BookVision

Studentka z ateliéru Digitální design Klára Daniová byla oceněna v mezinárodní studentské soutěži BookVision, kterou pořádá Fakulty umění Ostravské univerzity. Studentka získala čestné uznání za knihu Za tři týdny dobrý.

Práce oceněné v soutěži můžete vidět v Galerii Fakulty umění (GAFU) v Moravské Ostravě do 23. června 2023.

O soutěži BookVision

Soutěž je zaměřena na kolektivní prezentaci autorských knih a dalších uměleckých knižních výstupů u nastupující generace s mezinárodním přesahem. Zároveň určitým způsobem zjišťuje aktuálnost autorské knihy a případný přechod média do digitální sféry. Z tohoto hlediska se ovšem v rámci soutěže jeví, že je kniha jako fyzický předmět u mladé generace stále upřednostňovanou podobou.

kniha klára daniová