výstava

PROMPTnations – Mezinárodní výstava umělé inteligence

PROMPTnations je přední mezinárodní výstava umělé inteligence zaměřená na zkoumání dynamického spojení nových difuzních modelů text-to-image generování obrazu a strojového učení při tvorbě výtvarného umění.

S důrazem na komunikaci jakožto centrální téma přináší tato průkopnická výstava dohromady více než 60 autorů z celého světa, zastupujících různorodou škálu profesí a specializací.

PROMPTnations slouží jako platforma pro profesionály, nadšence, vývojáře a členy komunity umělé inteligence, aby představili své nejnovější práce. Tato výstava, která překračuje propast mezi jazykem a vizuální reprezentací, posouvá hranice uměleckého vyjádření a klade výzvu tradičním představám o kreativitě.

Výstava je rozdělena na dvě části. První část výstavy se uskuteční v autentickém prostředí průmyslové budovy č. 61 v termínu 5. – 7. 6. 2023 a bude zaměřena na prezentaci prací 15 vybraných autorů. Tato část bude sloužit jako zahajovací akce a představí úvodní pohled na rozmanitost a inovativnost, kterou tato výstava nabízí.

Druhá část výstavy se uskuteční v  budově rektorátu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tento ikonický prostor, nacházející se na adrese U13, náměstí T. G. Masaryka 5555, Zlín, poskytuje působivé pozadí pro inovativní umělecká díla, která budou vystavena. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost ponořit se do světa, kde se umělá inteligence a algoritmy strojového učení setkávají s lidskou kreativitou.

Připojte se k nám na PROMPTnation a uvidíte možnosti modelů text-to-image generování při přetváření uměleckého prostředí. Nechte se inspirovat spojením technologie a kreativity, kdy společně zkoumáme nekonečné možnosti komunikace prostřednictvím vizuálního umění s využitím umělé inteligence.

Část I:

5. 6. – 7. 6. 2023
Galerie 61
61. budova, areál Svit Zlín

Část II:

12. 7. – 30. 8. 2023
Rektorát – U13
Nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín

Partneři výstavy

VYSTAVUJÍCI AUTOŘI

Thomas Haferlach (Německo) I Kelvin Tooth (Spojené království) I Jean-Pascal Mouton (Francie) I Giovanni Muzio (Itálie) I Jawek Kwakman (Nizozemsko) I Jose Serrano (Belgie) I Joaquin López (Španělsko) I Štepán Dlabaja (Česká republika) I Jakub Hrdina (Slovensko) I Matias del Campo (Rakousko) I Miro Roman (Chorvatsko) I Attila Racz (Maďarsko) I Valeriya Truskavetska (Ukrajina) I Bartek Biedrzycki (Polsko) I Péter W. Szabó (Rumunsko) I Sotiris Dovas (Řecko) I Mauricio Brito (Portugalsko) I Lela Amparo (Švédsko) I Miloš Rakić (Srbsko) I Memsens (Švýcarsko) I Elsa Voima (Finsko) I Suzanne Jalkesen (Norsko) I Vasili Braga (Moldava) I Nejra Gorančić (Bosna a Hercegovina) I Aurturas Bar (Litva) I Lin Gerkman (Slovinsko) I Olga Golovko (Lotyšsko) I Maggie Louw (Irsko) I Monika Malik (Lucembursko) I Maria Vieru (Rumunsko) I NINANIÑA (Rumunsko) I Geno Burch (USA) I Jennifer Francis (USA) I Chris Stewart (USA) I Brian Jackson (USA) I Marc Librescu (USA) I Missy Gainer (USA) I Nameless 0101 (USA) I Amanda Lee (USA) I Matthew Hagget (USA) I Samuel Entelechial (Kanada) I Wayne Sherry (Kanada) I Raul Elderoak (Argentina) I Marcel Serrano (Brazílie) I Gabriel Fernandez (Chile) I Julián Gonzi (Kolumbie) I Edgar Silva (Mexiko) I Ronald Goshop (Jamajka) I Dor Zerkavod (Izrael) I Evripidis Savvides (Kypr) I Falah. G. Salieh (Irák) I Saurabh Mhatre (Indie) I Shafkat Rahman (Bangladéš) I Lesly Leon Lee (Malajsie) I De Xuan Tan (Singapur) I Trần Nhật Tuấn (Vietnam) I Peter Jiang Wang (Tchaj-wan) I Asuka Maeda (Japonsko) I 이장우 (Korea) I Syed Anzar Ur Rehman (Dubaj) I UNF8 (Nový Zéland)

Kurátor výstavy: MgA. Jakub Hrdina, Ph.D.