ocenění

Petr Stanický získal ocenění The Coburg Prize for Contemporary Glass 2022

Soutěž The Coburg Prize for Contemporary Glass představuje pravidelně celoevropský přehled aktuálních trendů a vývoje současného sklářského umění. V letošním ročníku vybrala sedmičlenná porota z 700 zaslaných objektů 90 umělců, kteří nyní vystavují své práce v Evropském muzeu moderního skla v německém Rödentalu. Mezi oceněnými je i náš profesor Petr Stanický, vedoucí ateliéru Design skla.

Výstavu oceněných umělců je možné navštívit do 25. září 2022. Mnoho prací se věnuje společensky relevantním problémům nebo se zabývá udržitelností a změnou klimatu. Petr Stanický získal cenu Senior Prize of the Alexander Tutsek-Stiftung, která se uděluje umělcům nad 45 let.

Porota souteže

doc. Mgr. Katarína Beňová, PhD, Curator Slovenská národná galéria, Bratislava
Dr. Sven Hauschke, Director Kunstsammlungen der Veste Coburg
Maja Heuer, Project leader Unika historiska Kalmar Län