Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
přednáška

Let’s Talk Arts! | Petra Gupta Valentova

Ve čtvrtek 24. listopadu v galerii G18 čeká druhá přednáška ze série Let’s Talk Arts!, kterou si pro vás připravil ateliér Arts Management. Tentokrát přijala pozvání umělkyně Petra Gupta Valentova.

Petra Valentová, Ph.D. je konceptuální a vizuální umělkyně spolupracující s řemeslníky v Rádžastánu v Indii a dílnami modrotisku v Olešnici a Strážnici v České republice. V posledních letech pracovně cestuje mezi Prahou, New Yorkem a Jaipurem, kde se věnuje uměleckým projektům s využitím řemesel.

Řemeslo jako pomyslná linka mezi časem a místem

Ve stále více propojeném světě, v době, kdy čelíme mnoha výzvám, jako je globální oteplování, raketově rostoucí výrobě a spotřebě a rostoucí nerovnost mezi lidmi a společnostmi, se svět řemesel a řemeslníků stává někdy téměř neviditelným. Vzhledem k tomu, že světová populace dosáhla milníku 8 miliard lidí a téma udržitelnosti a tlaku na zdroje se stává součástí běžné konverzace. Musíme více mluvit o tom, co jako profesionálové můžeme dělat. Přednáška se zaměří na současné tendence v práci s řemeslníky a dotkne se témat, jako je etická práce, kulturní apropriace a kolaborativní design. Řemeslo je nositelem a kronikářem kulturní identity a jako takové je třeba na něj pohlížet. Přednáška bude doplněna ukázkami práce s ručními blokovými tiskárnami a barvírnami v Indii a České republice. Přednáška bude dostupná i online a bude přednášena v angličtině. Vstup je zdarma.

Více informací najdete na facebookové události.

Fakulty a součásti

Zavřít