akce fmk

Busfest 2024

Blíží se 15. ročník multižánrového hudebního festivalu Busfest. Tři autobusy se promění v koncertní parkety, které přivážejí skvělý line-up umělců. Letošní ročník se koná v úterý 23. dubna ve Zlíně, a slibuje jedinečnou atmosféru a také nezapomenutelný zážitek pro všechny fanoušky hudby.

Busfest je festival pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tři autobusy, tři jízdy a tři vystupující zaručují, že se žádnému z cestujících z rozjeté show nechce vystoupit. Letos navíc pod titulem „Velká cena Zlína“.

„Pro letošní ročník zůstáváme věrní osvědčenému konceptu, ale přicházíme s podtitulem „Velká cena Zlína“. Inspirací je pro nás fascinace a vzrůstající popularita závodů Formule 1. Naším cílem je tuto atmosféru přenést i k nám do Zlína, aby účastníci zažili ten vzrušující adrenalinový zážitek a připadali si jako na závodním okruhu,“ uvedla Klára Hrdličková, manažerka projektu Busfest.

3 jedineční interpreti

Busfest rozjedou tři výjimeční interpreti. Paluby autobusů rozhoupou talentovaná DJka Theresia, finalistka soutěže DESPERADOS DJ NO. 1.  Rapper ze Zlínska Hey Yendo, který  společně s jeho producentem Rainerem přinesou energickou rapovou show. A jako headliner letošního ročníku se představí DJ & saxofonista Saxofrancis, který spojuje živé hraní na saxofon s elektronickou hudbou.

Účastníky festivalu čekají tři jízdy spojené s hudebním zážitkem, které projedou ulicemi města Zlína. Autobusy budou vyjíždět v pravidelných intervalech v 18:00, 19:30 a 21:00. Konečnou stanicí, kde Busfest svou jízdu ukončí, bude afterparty ve Sklepě 33. Autobusy zastaví přímo u podniku, aby návštěvníci mohli snadno vystoupit a připojit se k afterparty, kterou zahájí DJ Suffolk ve 21:30.Vstup na afterparty je zdarma.

Hudba nebude znít jen v autobusech, ale i nástupním místě v parku u Baťovy vily už od 15:00, kdy se otevřou brány areálu. Před jízdami i mezi nimi se návštěvníci mohou posilnit a odpočinout si v Óčko chill out zóně. Čeká je také pojízdná stage Saurus od RedBullu, beer pong a další zábava. Navíc si budou moci prohlédnout reálnou závodní formuli.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na GoOut.