Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět

ADO na přehlídce Mercedes-Benz Fashion Live! Bratislava

Ateliér Design oděvu se bude znovu prezentovat na přehlídce Mercedes-Benz Fashion Live! Bratislava. Přehlídka se uskuteční 13. 10. 2023 v 16 hodin v budově Slovenské národní galerie.

MBFL! začala svou historii v roce 2013 pod názvem Fashion Live!, kdy se jednalo o jednoznačnou reakci zdola na aktuální dění na slovenské módní scéně. Od té doby se rozrostla ve stabilní platformu, která dává prostor pro prezentaci především slovenských a českých návrhářů. Od roku 2013 se Mercedes-Benz Fashion Live! představilo 83 návrhářů a 93 studentů módy.

Své kolekce představí studentky a student:

Barbora Vajčner Miklíčková – Darebnica
Darebnica: robka nespoutaná, neklidná a věčně svobodná. Tématem kolekce je úzké propojení prvků tradičního lidového oděvu s principy funkčního designu. Výsledkem je oděv dnešní doby, jehož dominantním prvkem je funkční výšivka, vycházející ze slováckých vzorů z druhé poloviny 19. století a střihových řešení z oblasti Uherskohradišťska.

Barbora Cingel’ová – Pixelage
Kolekcia autorskej pleteniny s využitím pletiarskej technológie zameraná na prácu s grafickým motívom. Motív pixelovej grafiky predstavuje správu digitálnej doby, s odkazom do budúcnosti.

Diana Gundová – Universe
Kolekcia svojou formou reflektuje jednotlivé pravidlá odevnej etikety pre špecifické príležitosti. Odevy sú koncipované podľa súčasných estetických tendencií, které vychádzajú z aktuálnych prognóz trendových kancelárií. Jednotlivé siluety prepojujú využité materiály, výraznú potlač a doplnky, ktoré inšpiračne odkazujú na nekonečný vesmír.

Tereza Koukalová – KEEP YOUR DUCKs
Kolekce zpracovává nový originální autorský potisk, který odpovídá a souzní se stylem značky Woox. Vizuální inspirací pro tvorbu potisku a kolekce byly kachny a jejich životní prostředí, které je symbiózou města a přírody.

Jan Kopčák – LADA – Skriňa života
Kolekcia vychádza zo ženského ľudového odevu obce Kolačkov na východe Slovenska. Aplikuje jeho konštrukčné a výzdobné prvky v odevnej kolekcii, vyobrazujúc tri štádia v živote ženy: cestu na pole, cestu za láskou a cestu ku oltáru. Žena je sprevádzaná symbolikou kvetov, ktoré sú použité v autorskej potlači.

Každý rok se MBFL! přináší do Bratislavy tři dny plné módy, během nichž dává příležitost k prezentaci své tvorby také studentům módních oborů (Ateliér 343 na Vysoké škole výtvarných umění, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Metropolitní univerzita v Budapešti).

Fakulty a součásti

Zavřít