výstava

25. ročník výstavy Fórum dizajnu!

Slovenské centrum designu a agrokomplex NÁRODNÍ VÝSTAVNÍ CENTRUM vás i letos zvou na přehlídku studentských projektů v rámci Design fóra. Výstava představí designové práce studentů a studentek z několika vysokých škol, jejichž kurátorkou je Wanda Borysko. Výstava je součástí 32. ročníku veletrhu nábytku, bytových doplňků, designu a architektury a potrvá do 28. 4. 2024.

Tématem 25. ročníku je každodennost, která nabízí zajímavý pohled na běžný život. Kromě atraktivních prezentací škol se můžete těšit také na výjimečný časopis Designum, který letos slaví kulaté 30. výročí.

Studenti zpravidla naslouchají rytmu života společnosti a energicky reagují na jeho pohyb. Podívat se na svět jejich očima znamená získat nový pohled. V době, kdy se svět snaží překlenout polarizované postoje, překonat sociální a ekologické překážky, věnují mladí lidé často větší pozornost tomu, co je každému známé – každodennosti.

Výstava vybízí k tomu, abychom se hlouběji ponořili do různých poloh pojmu každodennost. Tento pojem zahrnuje aspekty života, které považujeme za běžné, všední nebo dokonce banální. Má nejen poznávací význam, ale nese i emocionální obsah, představuje něco snadno předvídatelného a zároveň navozuje dojem důvěrně známé jistoty.

Partnerské vysoké školy
Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě, Slovenská technická univerzita v Bratislavě, Technická univerzita ve Zvolenu, Technická univerzita v Košicích, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Akademie výtvarných umění Eugeniusze Gepperta ve Vratislavi.

Organizátoři výstavy
Slovenské centrum dizajnu
agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, š.p.

Autorka koncepce a kurátorka výstavy
Wanda Borysko