
Talent FMK 2025
18. září 2025Největší studentská soutěž Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně je zpět. Talent FMK 2025 se koná 14.–15. října v Baťově institutu a nabídne studentům jedinečnou možnost prověřit svou kreativitu, týmového ducha i schopnost řešit reálné zadání klientů.
Soutěž Talent FMK i letos propojuje studenty s předními firmami a neziskovými organizacemi z praxe, které připravily zajímavá a kreativní zadání. V týmech budou mít účastníci 24 hodin na to, aby vyřešili jeden z pěti aktuálních problémů, kterým zadavatelé čelí. Během soutěže si ověří své znalosti a dovednosti, navážou nové kontakty a získají zkušenosti důležité pro budoucí kariéru. Vítězné týmy se mohou těšit na atraktivní ceny a ti nejlepší často dostanou příležitost podílet se i na realizaci svých nápadů.
O síle kontaktů ví své i Marek Kos, který se soutěže účastnil opakovaně. Podařilo se mu i vyhrát, ale největší přínos si odnesl z ročníku, kdy tým žádnou cenu nezískal. „V ročníku, kdy jsme nic nevyhráli, jsme získali nejvíc. Seznámili jsme se se značkou TOPNATUR, kterou naše práce zaujala natolik, že jsme s ní po soutěži začali hned spolupracovat. Od té doby jsme v kontaktu. Náš grafik tam už přes tři roky pracuje a já jsem po více než čtyřech letech nastoupil na pozici brand manažera. Dá se proto říct, že Talent FMK nám otevřel cestu, která trvá i dlouho po skončení soutěže,“ dodává absolvent fakulty.
Talent FMK tak už více než deset let propojuje studenty s praxí a ukazuje, že když se spojí mladá kreativita s reálnými značkami, mohou vzniknout projekty s opravdovým dopadem.
„Ta energie a kreativita studentů mě inspirovaly a potvrdily, jak důležité je podporovat mladé talenty. Talent FMK nám poskytl nejen platformu pro validaci nápadů, ale i cenný pohled studentů na svět. Jsem přesvědčený, že právě díky takovému networkingu můžeme společně přijít na skvělé věci,“ doplňuje Martin Bernátek, zadavatel Talent FMK 2024 za OlaOla.