výstava

Dva v jednom

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Dva v jednom, která proběhne 1. března 2023 v 18 hodin v galerii G18 na adrese Štefánikova 5670. K výstavě promluví kurátorka Naďa Kančevová a vedoucí ateliérů Patrik Illo a Karol Weisslechner.

Výstava představí činnost dvou progresivních ateliérů katedry Užitkové umění Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě – ateliéru Sklo, vedeného Patrikem Illem, a ateliéru S+M+L_XL – KOV A ŠPERK, vedeného Karolem Weisslechnerem.

Každá z prací prezentovaných na výstavě naznačuje jiný přístup a jiné směřování. V některých je více citelná vazba na tradici a řemeslo, u jiných je původní technologie oživována experimentálními postupy, další inklinují spíše k projektům balancujícím na hraně užitého umění/designu a konceptu. Pokud existuje něco, co tyto napohled heterogenní směrování spojuje, je to právě důraz na materiálové východisko.

Výstavu můžete zhlédnout vždy od pondělí do čtvrtka, 13-18 hodin, až do 20. dubna 2023. Více informací najdete na webu G18.