Mezinárodní soutěž

25. ročník mezinárodní soutěže Model Young package

Letošní téma se zaměřilo na obaly produktů osobní péče – Personal Care.
Každoroční soutěž je organizována společností Czechdesign pro předního výrobce obalů Model Group. Úkolem designerů bylo navrhnout obal na osobní hygienické potřeby či balení zdravotních produktů.
Podmínkou bylo vytvoření moderního obalu, který je udržitelný a zároveň přispívá k zvýšení kvality života.

Všechny práce prošla odborná porota, jejíž členem byl i přední obalový designer Jan Činčera.
V konkurenci 200 prací z celého světa obdržela cenu Inovačního centra také studentka Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně,
Natálie Štěpáníková se svým výrobkem z ekologického rozpustného materiálu, který je 100 % biologicky rozložitelný a nezanechává po sobě stopy.
Papírový obal na mýdlo pro děti se rozpustí ve vodě. Děti nejprve z obalu poskládají origami květ, položí jej na hladinu a květ během chvilky „zmizí“.

Rozpustnost použitého materiálu nebrání potištění a při kontaktu s vodou se výrobek zcela rozpustí a zůstane pouze barevná stopa inkoustu.
V Top 40 se umístily i další dvě studentky UTB ve Zlíně Tereza Kliglová a Veronika Kučerová.
Všechny tři navštěvují Ateliér Grafického designu Fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně.

Blahopřejeme!