Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Nabídky pro studenty

Studentské soutěže

 • Začalo přihlašování do Ceny Jindřicha Chalupeckého 2021

  Společnost Jindřicha Chalupeckého vyhlašuje otevřenou výzvu pro přihlašování do 32. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého.
  Mezinárodní porota bude tradičně vybírat ze zaslaných portfolií pětici umělkyň a umělců, které čeká celoroční podpora práce na novém díle, které bude představeno na společné výstavě v Moravské galerii v Brně. (Pokračování textu…)

 • OPEN CALL Pokoje 2020: Stay home edition

   

  Vážení studenti,

  Přehlídka mladého umění Pokoje se letos uskuteční ve zcela jiném formátu a to analogicky k názvu přehlídky a s respektem s doporučenému sociálnímu distancingu. Výzva se týká studentů vysokých uměleckých škol k využití svých vlastních pokojů či ateliérů pro realizaci site-specific instalací či performativních vystoupení. Přihlášené pokoje budou následně prezentovány na webu www.prehlidkapokoje.cz a sociálních sítích, přičemž odborná porota vybere pět nejlepších pokojů, z nichž každý bude oceněn odměnou ve výši 10 000 Kč. Nadto bude udělena i cena diváků ve stejné výši.

  Dokumentaci projektů uskutečněných ve vašich pokojích společně s dalšími požadovanými informacemi zasílejte nejpozději do 20. 11. 2020 skrze online přihlášku, která je k nalezení na webu https://www.prehlidkapokoje.cz/

  Poslat můžete až pět fotografií, či jedno video, jehož délka nesmí přesáhnout minutu a půl. Vzhledem k tomu, že letošní Pokoje stojí výlučně na online prezentaci, prosíme, abyste ve vlastním zájmu zasílali pouze materiál v dobrém rozlišení a kvalitě.

  Pro aktuální informace sledujte: událost open callu.

  V případě nejasností či dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu prazskepokoje@gmail.com

  Podmínky open callu:

  • Open callu se mohou zúčastnit jednotlivci i tvůrčí kolektivy, všichni přihlášení ale musí být studenty vysokých uměleckých škol či oborů.
  • Přihlášený má možnost se hlásit pouze s jedním projektem.
  • Maximální počet zaslaných fotografií je pět na přihlášku, nebo jedno video, jehož délka nesmí přesáhnout minutu a půl.
  • Přihlášený odesláním přihlášky souhlasí s prezentací svého projektu na webu, sociálních sítích a v médiích.
  • Přihlášený se zavazuje, že přihlašuje své vlastní autorské dílo. V případě odhalení podvodu či plagiátorství si pořadatel vyhrazuje právo projekt vyřadit a nárokovat zpět udělenou odměnu.

   

 • Zlaté mladé ručičky – studentská soutěž zaměřená na vytvoření nových kancelářských prvků

   

  Zlaté mladé ručičky je studentská soutěž zaměřená na vytvoření nových kancelářských prvků. Raiffeisen BANK hledá návrhy, které budou přizpůsobené novému post-Covid pracovnímu životu a budou vytvořené libovolným zpracováním starého kancelářského nábytku.

  Do soutěže budou přijaty koncepty s vizualizací a základními technickými podklady do 12. 11. Vybrány budou vítězné návrhy, které nejlépe splní zadání a r ty obzvlášť podařené budou realizovány v Pražské centrále Raiffeisenbank.

  Jak se poprat o hlavní cenu 30 tisíc Kč a zároveň mít možnost darovat nábytku nový život najdeš spolu s dalšími podrobnosti k soutěži v pravidlech níže.

  Odkaz: https://www.rb.cz/soutez

   

 • OPEN CALL 2021

  Galerie TIC vyhlašuje Open Call na výstavní projekty do Galerie mladých pro rok 2021. Vyplněnou přihlášku a popis projektu s jeho obrazovou dokumentací nebo autorským portfoliem lze zasílat do 19. července 2020 na adresu hroncekova.ivana@gmail. com.
  Více informací naleznete na https://galerie-tic.cz/aktuality/.

 • SOUTĚŽ POPAI STUDENT AWARD 2020

   

  Vážení studenti,

  dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou účasti studentů Vaší školy v  soutěži POPAI STUDENT AWARD 2020. Letos probíhá již čtrnáctý ročník této prestižní soutěže.

  Studenti soutěží o nejlepší návrhy projektů v místě prodeje dle zadaných briefů od konkrétních zadavatelů – partnerů soutěže.  

  Pro soutěžící i zadavatele reklamy  je soutěž jedinečnou příležitostí k navázání spolupráce prostřednictvím zajímavých návrhů studentů. Vítězové jednotlivých kategorií získávají kromě ocenění také finanční odměnu.

  Partnery letošního ročníku soutěže jsou společnosti:

  Budějovický Budvar – partner kategorie Nejlepší grafický 2D návrh dle zadaného briefu,

  Český národní podnik/Manufaktura partner kategorie Nejlepší design POP materiálu (3D) dle zadaného briefu,

  BEL Sýry Česko – partner kategorie Nejlepší návrh in-store komunikační kampaně dle zadaného briefu.

  Termín pro zaslání zpracovaných studentských návrhů  je do 26. 10. 2020.

  Kompletní znění briefů pro rok 2020 včetně přihlášek do soutěže najdete na webové stránce soutěže.

  Po vstupu na tuto stránku je třeba zadat do přihlašovacích polí vpravo

  Jméno: student2020@popai.cz

  Heslo: WB4nRqIa

  Na webových stránkách najdete rovněž  propozice soutěževítězné práce loňského ročníku vč. katalogu všech soutěžních prací.   

   

 • Soutěž v rámci festivalu Meat Design Ostrava

  Jde o soutěž studentských prací napříč designérskými obory, zaměřenou na kvalitu prezentace díla. Soutěžit mohou studenti různých škol, oborů i ročníků a v rámci soutěže změří své síly ve schopnosti sdělit myšlenku díla na omezeném prostoru.

  Soutěžící odevzdávají plakát B1 v el. podobě, na kterém co nejlépe odprezentují daný produkt, jeden referenční obrázek a krátkou anotaci. Přihlásit se studenti a čerství absolventi mohou do 1. listopadu pomocí online formuláře na webu soutěže.

  Na vítěze soutěže čeká finanční odměna 500 EUR, prezentace vítězné práce v rámci Meat Design 2019 a prostor navázat spolupráci s některou z firem a získat možnost zapojení se do výrobního procesu firmy z Moravskoslezského kraje.

  Více o soutěži naleznete na https://meatdesign.cz/studentska-soutez/.

   

 • My Street Films Awards – soutěž o nejlepší krátký dokumentární snímek
  Vážení studenti,
  nabízíme vám zajímavou příležitost. Jedná se o soutěž My Street Films Awards, neboli soutěž o nejlepší krátký dokumentární snímek. Soutěžit mohou všechny filmy dokumentární povahy kratší 10-ti minut. Vítězný snímek je premiérován v Kino Světozor v rámci festivalu Den architektury a posléze promítán na MFDF Ji.hlava, kam je pozván i jeho autor. Film je nadále distribuován přes mezinárodní online platformu dokumentárních filmů dafilms.cz.
  Více informací a link na přihlašovací formulář naleznete zde: http://my streetfilms.cz/cs/msf-awards, link na Facebook událost zde: https://www.facebook.com/events/363401341267324/
 • Soutěž o šperk Musea skla Portheimka – MEDA 100

  Vážení přátelé, umělci, studenti,

  k poctě 100. let narození paní Medy Mládkové, zakladatelky Musea Kampa, vyhlašujeme v rámci doprovodných programů „Soutěž o šperk Musea skla Portheimka“, neb paní Meda, jako milovnice umění, šperky ctila a nosila a nejednalo se pouze o šperky z drahých kamenů a kovů. Dáváme prostor sklu, jako tvůrčímu materiálu.

  Soutěž není omezena věkem autorů ani jejich uměleckými zkušenostmi, podmínkou účasti je použití skla jako vůdčího materiálu šperku, jeho realizovatelnost a cena.

  Museum skla Portheimka – http://www.museumportheimka.cz/

  Podrobné informace o soutěži

 • Stavby s vůní dřeva 2019

  Studenti, ukažte, co umíte ze dřeva!

  Nenechávejte své nápady v šuplíku a přihlaste se do největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR, Stavby s vůní dřeva 2019.

  Soutěžíme o ceny v celkové hodnotě 200 000 Kč.

  Přihlásit můžete stavby i konstrukce do dvou kategorií: Dřevěné stavby – malé (do 500 m3 obestavěného prostoru) a Dřevěné stavby – velké (nad 500 m3 obestavěného prostoru).

  Téma letošního ročníku je „Dřevo nás chrání“.

  Soutěž, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život, je neanonymní. Každou kategorii hodnotí odborná porota i veřejnost zvlášť. Přihlášky do soutěže jsou přijímány do 30. 6. 2019.

  Podrobné informace o soutěži

Fakulty a součásti

Zavřít