Výstava Pavel Dias Fotografie připomene dílo pedagoga FMK

V úterý 21. září v 18.00 bude v univerzitní galerii G18 zahájena výstava fotografií nedávno zesnulého pedagoga FMK, fotografa prof. Mgr. Pavla Diase, který se svým dílem pohyboval na pomezí novinářské a dokumentární fotografie. Výstava s názvem Pavel Dias Fotografie bude v galerii G18 bude ke zhlédnutí do konce září.

Ve své fotografické tvorbě akcentoval hluboce lidskou humanistickou fotografii. Díky zkušenostem s reportážní fotografií dokázal Pavel Dias divákovi srozumitelně zprostředkovat určitou situací v daných souvislostech, snažil se o objektivitu a jeho fotografie se nevyznačují stylizovaným autorským rukopisem, kde forma vítězí nad obsahem. Dlouhá léta zároveň působil jako pedagog na našem ateliéru Reklamní fotografie, kde své zkušenosti předával studentům.

Ve výstavě nejde přímo o retrospektivu, ale o poctu a vzpomínku – gesto vůči skvělému umělci, pedagogovi a dobrému člověku, který nás letos opustil. Více informací o výstavě najdete na webu univerzitní galerie G18.