vernisáž výstavy

Vernisáž Lucie Sekerkové Bláhové Vrăjitoare/Čarodějnice

Zveme Vás do galerie Photogether (Poliklinika Zlín) na vernisáž výstavy Lucie Sekerkové Bláhové  Vrăjitoare/Čarodějnice, která proběhne ve středu 17. 10. 2018 v 18.00 hodin.

Studentka ateliéru Reklamní fotografie Fakulty mutimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Lucia Sekerková Bláhová představí výstavu s názvem Vrăjitoare/Čarodějnice – Ženy predávajúce nádej.

Vrăjitoare (čarodějnice): věštkyně, bohyně, léčitelky… s takovým označením se identifikuje mnoho romských olašských žen, žijících v Rumunsku. Věštění mělo u romských kočovných skupin procházejících evropským prostorem v minulosti velkou tradici.

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 od 18.00 bude výstava otevřena spolu s dernisáží v Kabinetu T.: The Freelance DJ (David Fesl, Sláva Sobotovičová)