soutez

Úspěch studentů AGD a ARF v soutěži Kalendář roku 2019

Významného úspěchu dosáhli studenti ateliérů Grafický design a Reklamní fotografie v soutěži Kalendář roku 2019.

Studentka 3. ročníku AGD Kateřina Plesníková získala v kategorii nástěnných kalendářů 3. místo za kalendář „Vykrajovátka“. Kalendář je navržen tak, aby byl hlavní důraz kladen na papír. Na jednotlivých listech kalendáře jsou představeny zcela nové barevné odstíny papírů ze sortimentu firmy Antalis. Dominantou každé strany kalendáře je výsek na principu vykrajovátek, přičemž pro každý měsíc byl vybrán jednoduchý motiv, který jej charakterizuje.

V kategorii stolních kalendářů zaujal porotu kalendář „Kamioňáci“ navržený a vytvořený společně studentem 2. ročníku AGD Pavlem Liptákem a studentem 3. ročníku ARF Daliborem Indrou. V kalendáři jsou uvedeny fotografie řidičů kamionů, jak je zachytil fotograf Dalibor Indra při cestování autobusem během souběžné jízdy vozidel. Tento kalendář, který nás vtahuje do dobrodružství úžasných dálek a připomíná nám také nudu a samotu dlouhé cesty, získal ve své kategorii 2. místo.

Oceněným studentům gratulujeme.