ocenění

Studenti ateliéru Produktový design získali Cenu profesora Jindřicha Halabaly

Studenti ateliéru Produktový design získali Cenu profesora Jindřicha Halabaly, která se letos udělovala za nejlepší  studentské projekty v oblasti nábytkového a interiérového designu.

Na sedmnáctém ročníku soutěže zvítězil v kategorii Design nábytku projekt WAM Karolíny Krajčoviechové, absolventky ateliéru Produktový design. Ta stvořila křeslo se stolíkem, kde vznikla optická hra linií jednoduchého, ale promyšleného tvarování produktu, který vytváří výrazný prvek v interiéru i exteriéru.

Dalším oceněným byl doktorand ateliéru Produktový design Jan Veselský, který od poroty získal čestné uznání za modulární nábytek Modulove a jeho konstrukční řešení, které využívá hravou formu při spojování různých prvků do funkčních celků s vysokou variabilitou.

Slavnostní vyhlášení výsledků se tento rok kvůli pandemii uskutečnilo on-line skrze aplikaci MS Teams, v rámci konference “Tvořivost v designu V”. Všechny oceněné práce jsou vystaveny ve Slovenské národní galerii na Zvolenském zámku do 3. 12. 2021.