Sklo Zlín

Ateliér Design skla FMK UTB ve Zlíně představuje v Národním technickém muzeu v Praze polohu skla, která se rozprostírá mezi světy volného umění a aktuálního designu.

Sklo Zlín
mezi světy volného umění a aktuálního designu
19.11. 2019 – 20.1. 2020

Vystavují: Kateřina Bušová, Kamila Gribanovskaya, Tomáš Krejčí & Renato Japi, Michaela Kramulová, Kristina Maňáková, Anna Minxová, Lucia Regásková, Michaela Trávníčková  – ateliér Design skla z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Ateliér Design skla FMK UTB se věnuje cílenému uměleckému vyjádření na multidisciplinární úrovni. Výstava Sklo Zlín volně navazuje na loňskou výstavu a představuje polohu skla, která se rozprostírá mezi světy volného umění a aktuálního designu. Neklade důraz na české sklářské řemeslné postupy, ale vzniklé produkty reflektují spolupráci s profesionální sférou i zadání klienta, kterým je například Zlínský filmový festival a realizace ceny Karla Zemana, nebo liturgický set pro kapli v Senici. Užitná výtvarná díla i designová řešení však odrážejí svébytný názor, který je stěžejním bodem procesu tvorby.

sklo-zlin_tiskovka_a4 (1)