symposium

Panta rhei po desáté

Osm výtvarných umělců z Čech, Slovenska a Německa se letos účastní 10. ročníku výtvarného sympozia panta rhei, které pořádá Fakulta multimediálních komunikací.

Na konci srpna se již tradičně setkává skupina výtvarných umělců, kteří se nechávají inspirovat materiály používanými ve výrobních společnostech na Zlínsku. Ať už se jedná o dřevo, kovy nebo plexisklo, vždy je velmi zajímavé sledovat, jak pro běžnou výrobu již nevyužitelné kusy materiálů prodělají během několika málo dní radikální proměnu a stanou se nositeli úplně nových významů. Různorodost záměrů, námětů i forem zpracování vystihuje zavedenou atmosféru sympozia. Paralelně vedle sebe vznikají figurativní i čistě geometrické objekty; objevují se meditativně laděné práce i takové, které nesou prvky humoru.

Tvůrčí setkání tohoto druhu zároveň poskytují jedinečnou příležitost pro vzájemné sdílení zkušeností a zážitek sounáležitosti během vytváření výtvarných artefaktů. Někteří účastnící se pak znovu v následujících letech vracejí a pokračují v práci již ve známém prostředí. Iniciátoři vzniku sympozia Vladimír Kovařík a Richard Vodička z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati si předsevzali, že akce bude přeshraničním a zároveň mezigeneračním dialogem.

Akce se koná za podpory výrobce ohýbaného nábytku Sádlík, výrobce POS materiálů DEKOR a především společnosti mmcité+.

Účastníci letošního ročníku: Juraj Sapara (SK), Ján Hoffstädter (SK), Rastislav Trizma (SK), Jozef Suchoža (SK), Ute Deutz (D), Vladimír Kovařík (CZ), Sabina Psotková (CZ) a Richard Vodička (CZ).

Vernisáž výstavy sympozia panta rhei se odehraje 31. srpna 2018 v 18.00 hodin v galerii Kina Hvězda v Uherském Hradišti.

panta rhei 2018