audiovize

Jediný český studentský film na ochutnávce soutěže Zlínský pes je Breaktime z FMK

Dramaturgové Zlín Film Festivalu vybrali do ochutnávky soutěže studentských filmů Zlínský pes i snímek Breaktime studentů z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Spolu s dalšími třemi snímky ze zahraničí bude film uveden v rámci 1. online dílu 61. ročníku Zlín Film Festivalu v pátek 28. května.

Snímek s názvem Breaktime režíroval Martin Bystrianský,  student 4. ročníku specializace Režie a scenáristika na Fakultě multimediáních komunikací UTB ve Zlíně. Také další členové štábu spadají pod ateliér Audiovizuální tvorba na této fakultě. „Snímek jsme natáčeli jako absolventský film našeho bakalářského studia. Je o dívce jménem Lory, která je zaujatá moderními technologiemi, a dostává možnost střetnout se se svým nebohým otcem ve virtuální realitě. Tam ji však čeká nemilé překvapení,“ prozradil o filmu režisér Martin Bystrianský.

Ve výběru Zlínského psa soutěží o přízeň odborné poroty spousta dalších snímků, během speciálního promítání ale byly uvedeny jen další tři snímky – Pod kůží z Zurich University of the Arts, Rybička z Filmakademie Baden-Württemberg a Odcházení z The Netherlands Film Academy.

Zlínský pes je soutěžní filmová sekce zaměřená na studentské filmy, která je od roku 2013 součástí Zlín Film Festivalu. Soutěž byla v minulosti úspěšným samostatným studentským festivalem realizovaným Filmovou školou Zlín.