časopis

Je tady nový ZUD, časopis FMK

Časopis FMK, tedy Zlin University Design, domácky ZUD. Už od roku 2018 mu grafickou podobu vdechují studenti z ateliéru Grafický design. Osmé číslo navrhla studentka čtvrtého ročníku Pavlína Štefková.

Co se dočtete v novém čísle časopisu FMK?

• Pluto, planeta vzdělání – o projektu šesti studentů ateliéru Digitální design, kteří navrhli online výukovou platformu pro žáky středních a základních škol.
  • Portrét krajiny – rozhovor s Irenou Armutidisovou o fotografování, ale také třeba o chození do krajiny.
  • Ze Zlína do Amerických nejen univerzitních galerií – rozhovor s ředitelkou KOMAGu Evou Gartnerovou o její cestě za Fulbrightovým stipendiem.
  • O hračkách, čaji a programátorech – doktorand z ateliéru Průmyslový design Štěpán Dlabaja o svém výzkumu.
  • Rozhovor s Evou Klabalovou – doktorandka z ateliéru Design obuvi o své cestě do světa obouvání.
  • Líhnutí Fénixe – jaké plány má ateliér Audiovizální tvorba s  novým prostorem bývalého klubu Fénix ve Zlíně?
  • Poszterra 2021 –dvouměsíční výstava v prostorách budapešťského paláce Pesti Vigadó, na které byly k vidění plakáty maďarských, polských, slovenských a českých designérů.
  • Krajina ve stínu – rozhovor s Jakubem Kudláčem, který letos získal Českého lva za film Krajina ve stínu.
  • Game Design – jak bude vypadat výuka na nově otevřeném, třináctém ateliéru FMK?

časopis FMK

Časopis FMK vychází i v tištěné verzi, kterou najdete od září na školních chodbách. Pokud nemůžete vydržet, online verzi najdete TADY, kde jsou také uložena všechna předchozí vydání.