zlin design week

HRA s designem se vydařila. Čtvrtý ročník Zlin Design Weeku je u konce

Projekt studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně první květnový týden naplnil ulice Zlína hravým designem. Osm dní byly během Zlin Design Weeku otevřeny výstavy po celém městě a návštěvníci mohli načerpat inspiraci na workshopech i Konferenci design & marketing.

Celý týden zahájil Galavečer Best in Design, na kterém byli oceňovaní mladí designéři, kteří se přihlásili do 9. ročníku této mezinárodní designérské soutěže. Galavečer ve zlínském kongresovém centru ovládla Markéta Nováková se svou skládací koloběžkou Lunt. Po galavečeru byl celý týden plný designu zahájen velkolepým Openingem na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Nechyběla taneční performance skupiny All Style Unit, koncert zpěvačky Katarzie a DJ sety Neoru a Fvlcrvm.

Během týdne se vystavovalo na Zlínském zámku, na náměstí Míru v KOMA modulech, ve Zlínském klubu 204, OD 13, Galerii G18 i na 64. budově ve studiu Elements. Výstavy doprovázely i vernisáže, tou největší byla fakultní výstava na téma HRA, které se prolínalo letos celým Zlin Design Weekem. Součástí vernisáže byla i komentovaná prohlídka výstavy, silent disco a koncert skupiny Killiekrankie.

Středeční den ovládla Konference design & marketing, na které vystoupila například česká designérka Lucie Koldová, sound designér Jaroslav Beck nebo grafik Mehdi Saeedi, jehož výstavu plakátů je možné v Galerii G18 zhlédnout až do 25. května. Po konferenci nechyběla ani afterparty na Zlínském zámku.

Nabitý byl i doprovodný program. Návštěvníci mohli navštívit třeba PechaKucha Night Zlin nebo Jarní kino, které tým Zlin Design Weeku připravil letos ve spolupráci s iShorts dokonce dvakrát. Na workshopech Vepřo knedlo design si mohli příchozí vytvořit designové pravítko díky olomouckému Mimokolektivu, zdokonalit se v reklamách na sociálních sítích s Bohumilem Pokšteflem z Kontentina nebo navrhnout designovou lavičku s Davidem Karáskem z mmcité. Do poslední jmenované firmy se také jelo historickým autobusem na páteční výjezdní workshop.

Pátečním večerem tak skončil celý osmidenní Zlin Design Week. Afterparty se konala opět na platformě, tentokrát ve spolupráci se studentským videomappingovým festivalem MASKA. Po přehlídce projekcí následovala afterparty, na které se vystřídali DJs TMA, ktva a Stroon & Stix.