UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci
Zpět
vernisáž výstavy

Galerie G18 představuje výstavu Průzkumy tradice

Galerie G18 otevírá novou výstavu s názvem Průzkumy tradice. Výstava představující práce studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se zaměřuje na téma tradice a udržitelnost. Vernisáž výstavy proběhne 12. 12. 2018 v 18.00 hodin a celá výstava bude otevřena do 17. 1. 2019.

Výstavy nazvané Průzkumy otevírají galerii G18 Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jejich základním cílem je prezentace témat, které mají ateliéry napříč fakultou společné a objevují se v tvorbě studentů nezávisle na ateliérových zadáních. Výstava Průzkumy tradice volně navazuje na předchozí výstavu Průzkumy bydlení a představuje udržitelný design a design inspirovaný tradicí.

Tradice byla v kontextu umění i designu donedávna zapovězeným slovem. Zkušenosti a dovednosti předávané po generace na čas nahradily nové technologie, přístupy a myšlení, které se neohlíželo zpět. Následky této dočasné diskontinuity můžeme sledovat jak ve společnosti, tak v krajině a v přírodě.

Dnešní naléhavou potřebu udržitelnosti můžeme chápat jako jeden z důsledků přerušení tradic, jako obecnou touhu po trvání či trvanlivosti, nebo obnově. Výstava se dotýká tradičních řemesel a postupů, inspirace lidovými motivy, ale také moderních technologií, využitelnosti zbytkových materiálů i například ekologických přístupů v průmyslové výrobě.

Výstavní prostory galerie se nachází v nové univerzitní budově U18 v přízemí věže B a stejně jako celou budovu ji navrhla Eva Jiřičná. Výstavní plochu o výměře 215 m2 najdete na adrese Štefánikova 5670 ve Zlíně. Veškeré dění je již teď možné sledovat na webu a sociálních sítích galerie G18.

Galerie G18, Štefánkova 5670, Zlín
Otevírací doba: pondělí – čtvrtek 13.00 – 18.00

Výstava Průzkumy tradice

Co je tradiční, je ze své podstaty udržitelné, co je skutečně udržitelné, bude tradiční.

Galerie G18

12. 12. 2018 – 17. 1. 2019

Vernisáž výstavy proběhne 12. 12. 2018 v 18.00 hodin

Tradice a udržitelnost v designu z ateliérů FMK.

Vystavující:

Uranbileg Altangerel, Jakub Beneš, Pavel Coufalík, Zuzana Čupová, Frederik Dedik, Alžbeta Furtkevičová, Ivana Jozeková, Tomáš Kompaník, Miroslava Konečná, Tomáš Krejčí, Jiří Kudlák, Jakub Machala, František Mareš, Lucia Mrázková, Adam Procházka, Sabina Psotková, Gorazd Ratulovský, Monika Říhová, Pavla Sedláková, Sabina Stržínková, Alžběta Surá, Marián Ščipa, Filip Šupena, Jon Tvilum, Tereza Vágnerová, Jakub Valášek, Veronika Vicianová, Barbora Zaťková, Kolektiv studentů Ateliéru Grafický design

Kurátorka výstavy: Romana Veselá

Zavřít

Fakulty a součásti