fashion show

EXI(S)T 2019 – Graduate show studentů ateliéru Design oděvu

Studenti ateliéru Design oděvu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně předvedou své závěrečné bakalářské a magisterské kolekce ve Zlíně dne 15. 6. 2019 v 17.00 hod. v rámci přehlídky EXI(S)T.

EXI(S)T pomáhá mladé generaci designerů dostat se do povědomí široké i odborné veřejnosti. Studenti prostřednictvím tohoto eventu získávají nenahraditelné zkušenosti s organizací, řízením a propagací nejen akcí podobného charakteru, ale také svých vlastních značek. Přehlídka se každoročně setkává s velkým ohlasem a získala si velkou návštěvnost ze strany módních redaktorů, stylistů, návrhářů a také influencerů.

Přehlídka dříve nesla název EXIT. Před čtyřmi lety byla přejmenována na EXI(S)T. Název tak nevyjadřuje pouze odchod, ale také novou existenci. Na oba názvy letos symbolicky navazuje také prostor garáží univerzitní budovy Fakulty humanitních studií U18, neboť se zde setkáváme s množstvím navigačním nápisů „EXIT“. Který z východů tedy nasměřuje absolventy tím správným směrem? Celou vizuální identitu letos vytvořila Kristýna Londinová. Navázala na Libora Stuchlíka, autora fontu vytvořeného speciálně pro EXI(S)T již v minulých letech. K vizuálu akce přispěl nemalou měrou i fotograf Patrick Neumann, nafotil jak hlavní vizuál, tak i katalog.

Své bakalářské práce představí Romana Lidiaková, Adéla Malendová, Katarína Mydliarová a Paulína Ružovičová, magisterské práce Vivien Babicová, Lenka Drgová, Tereza Chmurová a Gréta Tribusová.

Těšit se můžete ale i na bývalou studentku Kristýnu Coufalovou, známou nejen v módním průmyslu jako dj KTVA, která i letos vytvoří hudbu pro show speciálně na míru každé kolekci.

Pro více informací sledujte facebookovou událost.