animovaná tvorba ocenění

Magisterský film Lístek mezi finalisty CILECT

Mezinárodní asociace filmových a televizních škol CILECT, která pod sebou sdružuje prestižní filmové školy z celého světa, pravidelně oceňuje ty nejlepší studentské snímky z oblasti hraného, dokumentárního i animovaného filmu. Letos byl v poslední jmenované kategorii oceněn i animovaný magisterský film Aliony Baranové s názvem Lístek.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 116 škol, kdy každá mohla pro jednotlivou kategorii nominovat pouze jeden titul. Všechny zapojené školy pak mají možnost hlasovat pro některý z nominovaných snímků, přičemž v roce 2021 toho využilo 89 škol. Ateliér Animovaná tvorba se soutěže CILECT účastní pravidelně. V loňském roce se mu sice na pomyslný stupínek nepodařilo dosáhnout (skončil šestý), letos ale štěstí přálo právě snímku Lístek.

Leaf – trailer from Aliona Baranova on Vimeo.

Lyrický a hravý pohled na návrat domů vznikl i za přispění finanční výpomoci Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN, premiéru si odbyl v soutěži na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale a o jeho distribuci se stará renomovaná francouzská společnost Miyu.