Cena prof. Jindřicha Halabaly

Ateliér Průmyslový design získal 5 ocenění v rámci Ceny prof. Jindřicha Halabaly 2018

Ateliér Průmyslový design získal 5 ocenění v rámci mezinárodní akce Cena prof. Jindřicha Halabaly 2018, konané v Místodržitelském paláci v Brně.

Hlavní cenu prof. Jindřicha Halabaly v kategorii Design interiéru (závěrečná práce) získala Adéla Bačová za designérský návrh víceúčelové modulární stavby – Lighthouse Koma, realizované ve spolupráci se společností KOMA Modular s.r.o.

Hlavní cenu prof. Jindřicha Halabaly v kategorii Design nábytku (klauzurní práce) získala Klára Němečková za designérský návrh křesla Bloom, realizovaného ve spolupráci se společností RIM CZ s.r.o.

Ocenění v kategorii Design nábytku (závěrečná práce) současně se Speciálním oceněním Národního centra nábytkového designu obdržel Andrej Kmeť za designérský návrh židle STAIR, realizované ve spolupráci se společností JAVORINA v.d.

Ocenění v kategorii Design nábytku (závěrečná práce) rovněž získala Klára Němečková za interiérové svítidlo Lucem Separat, realizované ve spolupráci se společností Preciosa, a.s.

Do mezinárodní designérské soutěže bylo přihlášeno 270 studentských projektů ze 14 vysokých škol. Na výstavě prezentují své práce studenti z České a Slovenské republiky, dále z USA, Chorvatska, Irska, Portugalska a Rakouska.

Výstava je volně přístupná od 9. 11. 2018 do 25. 11. 2018, dle otevírací doby výstavních expozic Moravské galerie – Místodržitelský palác.

APD-Cena prof. Jindřicha Halabaly